Jdi na obsah Jdi na menu

Kruháč v Sebuzíně? Příští rok!

3. 9. 2010

Kruháč v Sebuzíně? Příští rok! Lidé jsou zoufalí

Sebuzín – Na otevření takzvané zkratky „přes kopečky“ do Litoměřic v Sebuzíně si řidiči počkají zřejmě další rok. Tak dlouho by totiž měla trvat rekonstrukce zdejšího mostu přes železniční trať, spojená s přeložkou části silnice a stavbou kruhové křižovatky.

kruhový objezd Sebuzín. Ilustrační foto.

kruhový objezd Sebuzín. Ilustrační foto.
Autor: Archiv

Přitom se tu zatím stále nestaví.

Včera to Deníku potvrdil Zdeněk Rytíř, vedoucí oddělení tiskových informací na krajském úřadu. „Staveniště plánované okružní křižovatky
bylo předáno zhotoviteli 11. srpna,“ uvedl Rytíř.

Na silnici se totiž před asi třemi lety sesunul svah a ten silnici poškodil. Dnes je silnice uzavřena, to ale řidiči nerespektují a tím trpí místní
lidé.

„Už aby se začalo stavět, jsme z toho zoufalí. Praskají nám zdi, silnička je zničená a sami řidiči se k chodcům chovají velmi nehezky,“ znějí většinou jejich připomínky, to například Deníku řekl František Krejčí. Řidiči naopak žehrají na zvýšené náklady a naftu, obce na objízdné trase zase na zvýšený silniční provoz.

Zhotovitel silniční přeložky a „kruháče“ v Sebuzíně, jímž je firma Silnice Žáček, vybraná ve výběrovém řízení, právě provádí přípravné práce před zahájením vlastní stavby. Totéž provádí společnost Insky, která bude rekonstruovat most.

„Přípravné práce spočívají například v aktualizaci stanovisek vlastníků inženýrských sítí a vytyčení těchto sítí, zajištění potřebných povolení, například povolení ke zvláštnímu užívání komunikace a dále v přípravě dokumentace stavby,“ dodal Rytíř.

Stavební stroje a dělníci by pak v Sebuzíně měli začít stavět nejpozději letos, 20. září. Předpokládané dokončení je pak stanoveno až na srpen příštího roku.

Stavba kruhového objezdu s přeložkou silnice bude stát
více než 42 milionů korun, bez DPH, s pak 50,5 milionu korun. Oprava mostu pak zhruba 42,5 milionu bez DPH a skoro 51 milionů s DPH.

Objízdná trasa do Litoměřic je určena po silnici druhé třídy číslo 261. Postup výstavby okružní křižovatky je navržen tak, že bude na této silnice pouze částečně omezena doprava, například světelnou signalizací.

Sanaci svahu ovšem provádět kraj nebude, zničenou silnici předá městu Ústí nad Labem.

„Je připraven projekt na opravu a změnu tohoto úseku silnice na část cyklostezky,“ uvedl střekovský starosta Vlastimil Žáček. „Současně s tím je připraven i projekt čističky odpadních vod.“
Kdy to ovšem bude hotovo, není jasné. Návrh rozpočtu města na příští rok je totiž teprve v přípravné fázi.

Jak šel čas
2007 – začátkem roku se sesunul svah, zničil vozovku u kapličky, začíná boj mezi Litoměřicemi a Ústím nad Labem o termíny uzavírek
2008 – prováděny vrty kvůli zmapování podzemních prostorů, kraj a město uvažují o přesunu kapličky na jiné
místo
2009 – nalezeno náhradní řešení, kruhová křižovatka, datum stavby odsouván
2010 – v září začnou první práce
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář