Jdi na obsah Jdi na menu

Vyhlídková rozhledna Varhošť

7. 1. 2010

 Vyhlídková rozhledna Varhošť

 

 

639 m.n.m., ocelová, volně přístupná

Na vrcholu Varhoště stojí v pořadí již třetí vyhlídková stavba. První (z roku 1891) měla podobu primitivní konstrukce, která se opírala o kmeny pěti dubů rostoucích na vrcholu. Také druhá věž, postavená v roce 1927 litoměřickým turistickým spolkem, byla dřevěná, ale stála již na pevné podezdívce. Ta se stala základem      i pro třetí rozhlednu, tentokrát ocelovou, která je v provozu od roku 1973. Z jejích tří kruhových plošin se nabízí nádherný výhled na údolí řeky Labe meandrující Českým středohořím. Možnost rozdělání ohně.

Rozhledna je v současné době po rekonstrukci.    

 

 

Dostupnost:

 MHD č. 17, výstup zastávka Sebuzín Rozcestí. Procházka malebným údolím podle potoka Rytina (modrá trasa) do obce Čeřeniště, potom po žluté až k Varhošti. Trasa je vhodná i pro výlet s dětmi. Čas cca 2h.

 

Projít obcí Sebuzín (směr Tlučeň) a navázat na žlutou trasu přes vyhlídku na Krkavčí skále a dále se držet po žluté až k vrchlu Varhošť. Vyhlídka nabízí nezapomenutelný pohled na labské údolí a Portu Bohemiku. Trasa je vhodná pro náročnější turisty a děti od 10 let. Čas cca 1,5h.

 

Cyklo – číslo cyklostezky 3057 do místa Sedlo pod Varhošťem a dále po žluté.

 

Auto – Z Ústí n.L. přes obec Sebuzín do Hlinné (přes kopečky do Litoměřic) a Kundratic. Z Litoměřic přes Pokratice do Hlinné a dále po stejné trase. Možnost parkování na vyhrazeném, bezplatném parkovišti. Pěší chůze z parkoviště cca 10min.

 

Fotografie z Varhoště: ZDE 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář