Jdi na obsah Jdi na menu

Rozsvícení sebuzínského vánočního stromu 2015

29. 11. 2015

U Kapličky se zase po roce rozzářil vánoční strom

Na první adventní neděli  - letos připadla na 29. listopadu - už začíná být pěknou tradicí rozsvítit v Sebuzíně na Náměstí U Kapličky vánoční strom. Akci připravujeme od roku 2012 a vždycky jsme příjemně překvapeni, kolik lidí si přijde vychutnat začínající vánoční atmosféru spolu s námi.

Základem je samozřejmě najít ten správný strom. Díky vstřícnosti rodiny Hujů a naší šikovnosti, umu a síle jsme pětimetrový smrk úspěšně dopravili na místo určení a mohli začít připravovat očekávanou světelnou show.

Ale to předbíháme, vlastní program zahájily krátce před pátou hodinou odpolední sebuzínské děti. Pod vedením Barunky Černé si pro nás připravily 4 písničky (jednu dokonce v angličtině) a svým velmi milým vystoupením nás krásně naladily na tu správnou vánoční notu. V tom úspěšně pokračovaly naše „lištičky“, jak si dovolujeme nazývat nám všem dobře známé ženské pěvecké kvarteto FOR VOX. Svým krásným a zcela profesionálním předvedením tradičních koled musely uspokojit i ty nejnáročnější diváky, a že se nás u Kapličky sešlo více než stovka. Závěr kulturní části programu obstarali Barunka, Petra a Kuba, kteří si připravili sérii známých českých i zahraničních vánočních písní.

Na akci se dostavily i zástupci MO Střekov paní Jaroslava Lazarová, starosta MO Miroslav Štráchal a dokonce i paní primátorka Věra Nechybová. Společně s námi odpočítali slavnostní rozsvícení a náš vánoční strom se opět po roce krásně rozzářil. Ale to pořád nebylo vše, celou akci jsme uzavřeli skutečně krásným ohňostrojem.  

 
 

Náhledy fotografií ze složky Rozsvícení sebuzínského vánočního stromu 2015